Aktualności z naszej pracowni

W tym roku wprowadziliśmy do naszej pracowni Włoski materiał Terrazzo, który ostatnimi czasy stał się bardzo popularny. Wprowadziliśmy kilka produktów, które są dostępne na naszym sklepie.

W 2021 roku postanowiliśmy, że wprowadzimy więcej kolorów Terrazzo i znacznie większą gamę produktów. Koniecznie śledźcie nas i oczekujcie na intrygujące nowości 😉

Dla nas to połączenie jest ponadczasowe. Biel i czerń jest tak bardzo harmonijne i współgrające ze sobą, że odnajdzie się praktycznie z każdą możliwą dekoracją we wnętrzu.
Chcecie poznać troszeczkę historii tych elementów?
Nasz twórca selektywnie wybiera spośród setki elementów ułożonych na palecie, te konkretne kolory i gatunki. Czasami samo wybieranie zajmuje bagatela 2, 3 godziny czasu. Nie wszystkie odmiany białego marmuru karraryjskiego nadają się na takie połączenia.
Następnie elementy są cięte na paski, które później należy wysuszyć. Po wysuszeniu, każdy element marmuru zostaje zaimpregnowany po to, by podczas klejenia i wiązania żywicy, jej skład chemiczny nie spowodował zaciemnienia na białych marmurach na krawędziach sklejanych.
Teraz należy przygotować marmur do klejenia i dokładnie go wyczyścić z kurzu.
Kleimy 😉
Czekamy aż proces wiązania żywicy sprawi, że staje się równie twarda, jak sam marmur.
Kolejnym procesem jest wstępne, zgrubne szlifowanie górnej i dolnej powierzchni sklejonego elementu. Następuje proces rzeźbienia niecki, a później proces jej polerowania.
Po wykonaniu połysku w niecce, wycinamy dokładny, pożądany kształt. Te misy na krawędzi są zaoblone od dołu. Kiedy wykonamy już w całości kształt, jaki chcieliśmy uzyskać, wracamy do procesu polerowania krawędzi i wszystkich innych detali, które wymagane są do wyszlifowania.
Impregnujemy produkt i zabieramy do biura, aby móc go zapakować do wysyłki.

To nasza najnowsza propozycja stolików z powracającego sprzed laty lastriko, czyli dzisiaj nazywanego Terrazzo. Marmurowa Pracownia na pewno będzie tworzyć większą ilość kolorów oraz innego rodzaju produktów z tego materiału.