IMG_20200813_160605

Kamień i my


Idea powstania pracowni powstała kilka lat temu, gdzie nasz twórca był pracownikiem jednego z zakładów kamieniarskich. Głównym motywem i myślą przewodnią były odpady kamienne, które powstawały w firmie i zdobycie pomysłów na ich wykorzystanie w zupełnie odmienny sposób postrzegania kamieniarstwa. Naszą inspiracją były wielkie firmy zajmujące się obróbką marmuru na całym świecie, które wykorzystują zaawansowaną technologię do produkowania niewielkich elementów wyposażenia i dekoracji wnętrz. Naszym jednak celem i niezmienną ideą była chęć tworzenia podobnych produktów, ale wyłącznie ręczną obróbką marmuru z wykorzystaniem szlifierki i pokrewnych elektronarzędzi. Wtedy nawet nie wyobrażaliśmy sobie tego, że zmienimy postrzeganie kamienia w całym kraju.


Dziś realizujemy dziesiątki zamówień indywidualnych tygodniowo oraz współpracujemy z wieloma firmami w kraju i za granicą. Nasza pasja i ogromna chęć pracy z kamieniem powoli zaczyna być dostrzegana w taki sposób, że nie martwimy się już o marketing.
Nie nazywamy siebie ekspertami. Nie jesteśmy najlepsi i nie wyprzedzamy konkurencji w żaden sposób. My po prostu kochamy pracować z marmurem, uwielbiamy otaczać się nim i tworzyć z głębi serca.
Nasz twórca nie ściga się z nikim o pozyskiwanie klienta za wszelką cenę. Nie opowiadamy o tym, że nasze produkty są najlepszej jakości, bo nie wiemy co to oznacza. Nasze wyroby wykonane są ręcznie. W każdym kamiennym detalu, jaki odkładamy na półkę, jako gotowy wyrób – odnajdziesz cząstkę naszego serca, które oddajemy bez reszty.
Co dzień uczymy się kamienia. Co dzień napotykamy trudności z nim związane. Z pewnością nie wiemy o nim dużo, ponieważ kamień był przed nami miliony lat i będzie kolejne miliony… po nas. Jak więc możemy mówić o samym sobie, że znamy kamień naturalny i wiemy o nim wszystko?
Na pewno wiemy jedno… odnaleźliśmy naszą pasję i drogę do swojego szczęścia, móc mieć możliwość pracować w kamieniu naturalnym.