IMG_20200813_160605

Kamień i my

Idea powstania

Idea powstania pracowni powstała kilka lat temu, gdzie nasz twórca był pracownikiem jednego z zakładów kamieniarskich. Głównym motywem i myślą przewodnią były odpady kamienne, które powstawały w firmie i zdobycie pomysłów na ich wykorzystanie w zupełnie odmienny sposób postrzegania kamieniarstwa. Naszą inspiracją były wielkie firmy zajmujące się obróbką marmuru na całym świecie, które wykorzystują zaawansowaną technologię do produkowania niewielkich elementów wyposażenia i dekoracji wnętrz. Naszym jednak celem i niezmienną ideą była chęć tworzenia podobnych produktów, ale wyłącznie ręczną obróbką marmuru z wykorzystaniem szlifierki i pokrewnych elektronarzędzi. Wtedy nawet nie wyobrażaliśmy sobie tego, że zmienimy postrzeganie kamienia w całym kraju.

Pierwsze początki

Malutkie pomieszczenie, kilka prowizorycznych narzędzi do obróbki ręcznej marmuru i zaledwie garść wiedzy i informacji na temat możliwości wykorzystania kamienia, który gromadziliśmy przez cały czas. Nawet te najmniejsze elementy. Nasza baza inspiracji z dnia na dzień powiększała się o co raz większą ilość projektów, jakie pragnęliśmy zrealizować i przerzucić je ze zwykłego zdjęcia na komputerze, na … marmur. Zaczynaliśmy od prostych cięć, szlifów oraz kształtów, które nawet w takiej postaci sprawiały nam wiele trudności i pochłaniały mnóstwo czasu do ich wytwarzania. Jednego nam nie brakowało nigdy – pokochaliśmy pracę z marmurem. Już od samego początku, kiedy zetknęliśmy się z pracą związaną z obróbką marmuru, wzbudziło to naszą pasję, o której prawdopodobnie jeszcze nie wiedzieliśmy, lub wiedzieliśmy, ale nie zdawaliśmy sobie sprawy z wielkości i skali tego uczucia, które z dni na dzień było co raz większe.

Sprzedaż naszych produktów opieraliśmy głównie na imprezach plenerowych, takich jak jarmarki i wystawy rękodzieła. O ile szybko poznawaliśmy wiedze i z ogromną chęcią uczyliśmy się nowych umiejętności obróbki kamienia, to niestety nie znaliśmy się na marketingu na tyle, by pomógł nam w wystarczający sposób się rozwijać. Sytuacja taka trwała pewien czas, aż w pewnym momencie zaczęliśmy się godzić z sytuacją i decyzją, która miała raz na zawsze zakończyć ideę, pasję i rozdzielić nas z kamieniem. I w istocie decyzja ta zapadła. Nasza pracownia została zamknięta …

Nowe możliwości
Jeden z kamieniarzy, z którym mieliśmy kontakt od pewnego czasu, który podziwiał naszą pracę i wykorzystanie marmuru, powiedział nam w tym trudnym czasie, że “duch kamieniarzy nie pozwoli Ci odejść, a noc najczarniejsza jest tuż przed świtem”. Kiedy realizowaliśmy naszą decyzję o zamknięciu pracowni i systematycznym sprzedawaniu naszych narzędzi, właśnie w tym momencie zaczęły spływać do nas zapytania związane z możliwością współpracy przy sprzedaży hurtowej dla firm. Wtedy również bliżej poznaliśmy się z właścicielem hurtowni kamienia naturalnego, importerem najlepszych jakościowo marmurów Karraryjskich Federico Corsi z OMNISTONE, który zaproponował nam współpracę, dzięki której nie musielibyśmy się martwić o miejsce na pracownię oraz o sam marmur. Do tej pory w naszej pracowni powstawały produkty najczęściej z wykorzystaniem marmurów karraryskich, lecz wiedza na ich temat, poznawanie samych siebie i prawdziwa pasja… miała dopiero nadejść.

Nowe początki
Dzięki ekspertom z OMNISTONE, co dzień poznajemy od podstaw wiedzę o marmurach z Carrary, a dzięki temu lepiej i łatwiej przychodzi nam praca związana z tym marmurem.
Dziś realizujemy dziesiątki zamówień indywidualnych tygodniowo oraz współpracujemy z wieloma firmami w kraju i za granicą. Nasza pasja i ogromna chęć pracy z kamieniem powoli zaczyna być dostrzegana w taki sposób, że nie martwimy się już o marketing.
Nie nazywamy siebie ekspertami. Nie jesteśmy najlepsi i nie wyprzedzamy konkurencji w żaden sposób. My po prostu kochamy pracować z marmurem, uwielbiamy otaczać się nim i tworzyć z głębi serca.
Nasz twórca nie ściga się z nikim o pozyskiwanie klienta za wszelką cenę. Nie opowiadamy o tym, że nasze produkty są najlepszej jakości, bo nie wiemy co to oznacza. Nasze wyroby wykonane są ręcznie. W każdym kamiennym detalu, jaki odkładamy na półkę, jako gotowy wyrób – odnajdziesz cząstkę naszego serca, które oddajemy bez reszty.
Co dzień uczymy się kamienia. Co dzień napotykamy trudności z nim związane. Z pewnością nie wiemy o nim dużo, ponieważ kamień był przed nami miliony lat i będzie kolejne miliony… po nas. Jak więc możemy mówić o samym sobie, że znamy kamień naturalny i wiemy o nim wszystko?
Na pewno wiemy jedno… odnaleźliśmy naszą pasję i drogę do swojego szczęścia, móc mieć możliwość pracować w kamieniu naturalnym.