Pielęgnacja marmuru

Prawidłowe procedury czyszczenia to kilka prostych zabiegów. Dodatkowo, przestrzegając podstawowych zasad określających rzeczy, które można oraz te, których nie powinno się robić posiadając powierzchnię marmurową, twój kamień przez wiele lat pozostanie jak nowy. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż na rynku dostępnych jest wiele produktów skutecznie chroniących marmur przed działaniem potencjalnie szkodliwych substancji. Najlepszą rzeczą jeżeli chodzi o marmur jest to, że nawet jeśli „zrobiłeś wszystko źle”, profesjonalna firma zajmująca się pielęgnacją kamienia będzie w stanie odbudować ubytki, ewentualne pęknięcia, zlikwidować zarysowania, plamy, matowe miejsca oraz na nowo wypolerować całą powierzchnię.

W naszej pracowni znajdziesz całą gamę produktów z marmuru, głównie Bianco Carrara, które są tworzone z myślą o serwowaniu potraw, kontaktu z żywnością lub praktycznym zastosowaniom, jak biuro czy gabinet. Tylko w naszej pracowni znajdziesz jedyne w całym kraju, produkowane ręcznie filiżanki do kawy z marmuru Bianco Carrara. Na rynku jest już wiele impregnatów, do skutecznego zabezpieczania powierzchni marmuru, przed niepożądanym efektem. Jednak jeśli chcemy, aby efekt powierzchni kamienia zachował się na długo i cieszył swoim pięknem, należy uświadomić sobie fakt, że należy poddawać go nieustannej impregnacji. Nasze doświadczenie podpowiada nam, że marmur dobrze jest impregnować co trzy miesiące. Proces impregnacji poszczególnych produktów znajdziesz w zakładce “PLIKI DO POBRANIA”. Pamiętaj również, że jeśli zdarzy się sytuacja, w której na kamień wylała się jakakolwiek substancja barwiąca, postaraj się natychmiast ją usunąć za pomocą papierowego ręcznika i następnie powierzchnię potraktować zwykłą wodą i wytrzeć do sucha. W skutecznym czyszczeniu zabrudzeń na marmurze pomagają takie substancje, jak : aceton, benzyna ekstrakcyjna czy rozpuszczalniki. Jednakże po takim czyszczeniu zalecamy ponowną impregnację powierzchni. Rekomendowane środki do impregnacji marmuru znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Marmur jest pięknym wytworem natury i pamiętaj o tym, że jest jednym z najstarszych materiałów na naszej planecie, dlatego nawet jeśli po pewnym czasie kamień zacznie się starzeć, to wiedz, że to właśnie jego naturalna cecha, która nadaje mu tej niepowtarzalności.